Bachleda Group

Grupa Bachleda

Podstawowym filarem Grupy Bachleda jest rodzina. Założona w latach 90-tych przez Seniora Rodu Adama Bachledę – Curuś firma, z przyświecającym jej szacunkiem do tradycji regionu, swoją działalność biznesową skupia w szczególności w obszarze nieruchomości, hotelarstwa, produkcji, rolnictwa oraz handlu.  W ostatnim dziesięcioleciu, z sukcesem Grupa wprowadziła do Polski: markę CH Carolina Herrera, Purificacion Garcia oraz kosmetyki Carmex. Także na płaszczyźnie działalności hotelarskiej firma pozostaje wśród pionierów. W swoim portfolio posiada: Mercure Kasprowy Zakopane oraz pięciogwiazdkowy Bachleda Resort, a także otwarty z ogromnym sukcesem pierwszy w Polsce hotel kolekcji MGallery by Sofitel – Bachleda Luxury Hotel w centrum Krakowa, będący obecnie najbardziej luksusowym obiektem butikowym w mieście Polskich Królów. Nieustannie rozwijając swoją działalność, Bachleda Grupa Inwestycyjna zaangażowana jest również w segment deweloperski, budując ekskluzywne kompleksy mieszkalne z rozległym zapleczem Wellness & SPA. Firma może pochwalić się portfolio ponad 100 nieruchomości w całej Europie.

Proces decyzyjny związany z kolejnymi inwestycjami dyktowany jest pasją tworzenia i rozwagą w działaniu. Firma opiera się na mocnych fundamentach takich jak przedsiębiorczość, wizja, stabilność finansowa oraz lokalna ekspertyza w zakresie rozwoju talentów przeoczonych przez innych. I co najważniejsze, do każdego projektu członkowie Grupy Bachleda podchodzą z zapałem i wiarą w rozwój.

„Mieszkając w Zakopanem od 400 lat i prowadząc trzypokoleniowy biznes rodzinny, udowodniamy, że podchodzimy z pasją nie tylko do budowania, lecz także do dbania o kulturę i tradycję lokalną. Wierzymy, że to, co odróżnia firmy dobre od znakomitych to cierpliwość i tradycja.”

Adam Bachleda-Curuś Junior – Managing Partner Bachleda Group

Zespół

Sukces naszej Grupy zawdzięczamy zespołowi profesjonalistów. Różnorodność ekspertów, talentów i osobowości stanowi źródło naszej największej siły.

OWNERS OF THE BACHLEDA GROUP

400 lat tradycji

Historia rodziny Bachleda-Curusiów sięga już 1600 roku i związana jest nierozerwalnie z Podhalem.

„Pierwsze wzmianki sięgają roku 1600., kiedy właściwie poza lasami i górami nie było tutaj nic. Ciężkie życie w trudnych górskich warunkach kształtowało charaktery 
i scalało ludzi. Co ważne, w tym regionie Polski ludzie zawsze czuli się wolni. Było to niezmiernie istotne, gdyż na tych terenach nie było pańszczyzny. O góralach zawsze mówiło się, że to rody szlacheckie podlegające bezpośrednio królowi, stąd ich nadania królewskie. Wiele rodów podhalańskich otrzymało taki przywilej w postaci ziemi, która ciągnęła się od szczytu do szczytu. Były to początki prywatnej działalności gospodarczej, na której przykładzie nasi przodkowie uczyli się, że mogą polegać tylko na sobie”.

Adam Bachleda-Curuś Senior

Historia Grupy Bachleda

2020
Grupa Bachleda otwiera pierwszy w Polsce sklep monobrandowy Bogner
2020
Powstaje Bachleda Resort Zakopane
2019
Bachleda Grupa Inwestycyjna otwiera Bachleda Luxury Hotel w Krakowie, pierwszy obiekt MGallery w Polsce
2018
Bachleda Grupa Inwestycyjna realizuje Bachleda Club Residence
2017
Bachleda Grupa Inwestycyjna otwiera firmę Bachleda Kongresy Eventy
2014
Bachleda Grupa Inwestycyjna otwiera rodzinną restaurację Góralska Tradycja
2012
Bachleda Grupa Inwestycyjna przejmuje Hotel Kasprowy
2010
Bachleda Grupa Inwestycyjna zostaje wyłącznym franczyzobiorcą luksusowej marki modowej CH Carolina Herrera
2009
Bachleda Grupa Inwestycyjna finalizuje budowę Fashion Street Krupówki 29
2007
Bachleda Grupa Inwestycyjna przejmuje Hotel Wersal
2007
Założenie Bachleda Grupa Inwestycyjna